Návštěva v Domově pro seniory Skalka

Návštěva žáků oboru Řezník—Uzenář v Domově pro seniory Skalka v Chebu byla vítaným zpestřením života klientů domova. Budoucí řezníci zde předvedli ukázky zpracování kuřecího a vepřového masa. Vyrobili polotovary  rolád, které byly po následné tepelné úpravě vítaným doplňkem večerní stravy. Žáci budou domov i nadále pravidelně navštěvovat a snažit se podobnými akcemi zpříjemňovat klientům jejich zdejší pobyt.

Exkurze v lázeňském domě Pawlik ve Františkových Lázních

V minulém týdnu se naši mladí řezníci zúčastnili exkurze v lázeňském domě Pawlik ve Františkových Lázních. Jejich hlavním cílem bylo vidět zpracování masa v provozu lázeňské kuchyně. Lázeňský kuchyňský provoz je odlišný od “tradičního vaření”, neboť se zde musí vyhovět pacientům, kteří mají předepsanou speciální stravu. Výběr a zpracování masa zde probíhá odlišným způsobem a pro žáky bylo poučné těmto technologiím porozumět. Dále si žáci prohlédli i ostatní části lázeňského zařízení, jako například oddělení léčebných procedur.

Návštěva žáků 3. základní školy v učebně přípravny masa

Žáci sedmé a osmé třídy třetí základní školy v Chebu navštívili naší učebnu přípravny masa. Byl pro ně připraven zajímavý program ukázky práce žáků učebního oboru Řezník—Uzenář. Viděli zde například zpracování masa od jeho rozbourání, až do výroby konzerv. Nechyběla ani závěrečná degustace, což vždy potěší každou chuťovou buňku.