Tak jako hrdina knihy Karla Poláčka „Bylo nás pět“ Petr Bajza, toužil po cestě do exotické Indie i naši zahradníci měli velké přání, podívat se do teplých krajin za exotickými rostlinami. Přání žáků se jim splnilo již v tento zimní čas, kdy se všechny tři ročníky zahradnického oboru zúčastnily výpravy do Botanické zahrady hl. města Prahy a to konkrétně do skleníku Fata Morgana.
Jen vlastní výstavní plocha o rozloze 17,5 arů činí z Faty Morgany evropský unikát!  Všechny části expozice jsou protkány cestami pro návštěvníky o celkové délce 225 metrů. Expozice jsou citlivě doplněny vodními prvky, jezírky a vodopády. Mezi nejatraktivnější patří čtyři metry hluboké jezero v prostřední části skleníku s celkovým objemem 200 m³ a téměř 6 metrů vysoký vodopád.
Tři samostatné části skleníku s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu a samozřejmě s odpovídajícím rostlinstvem tropického a částečně i subtropického klimatického pásma jistě zaujaly všechny nadšené zahradníky.
Výlet tropickou přírodou, který je určitě snem nejednoho botanika, zahradníka či milovníka flory si všichni účastníci této exkurze do sytosti užili.