22. 11. 2023 ve Valdštejnské obrazárně Muzea Cheb proběhla přehrávka houslí. Prezentováno bylo 22 nástrojů. Nástroje hodnotila pětičlenná porota složená z předních odborníků v oboru (výrobci, interpreti). Přehrávajícím byl mistr Jaroslav Svěcený, který byl také členem poroty. Z prezentovaných nástrojů byli nakonec vybráni vítězové, kteří obsadili 1. až 3. místo (1. místo obsadil Pavel Vojta). Po přehrávkách houslí následoval recitál houslového virtuóza Jaroslava Svěceného a na závěr koncert Jaroslava Svěceného (housle) a Jirky Fajkuse (violoncello).

23. 11. 2023 Mezinárodní tónová soutěž pokračovala přehrávkou klasických a westernových kytar. Přehrávajícím klasických kytar byl Jiří Morkes a přehrávajícím westernových kytar Míša Leicht, zakladatel a umělecký vedoucí  bluegrassové hudební skupiny COP.
Představilo se nemálo nástrojů nejen z ČR, ale také ze Slovenska a SRN. Je potěšující, že v takto silné konkurenci získal v kategorii westernových kytar 1. místo náš žák Adam Hájek, kterého na Houslařské škole v rámci odborného výcviku vede náš kolega Jindřich Růžička. Gratulujeme!

Dvoudenní mezinárodní tónová soutěž je součástí letošních oslav 150 let Houslařské školy.